The Voopoo Vrizz 2 kit is a compact and powerful pod system equipped with an integrated 1350 mAh battery and an impressive 15 ml reservoir. Thanks to its new Vrizz V2 cartridge and dual mesh coil technology (0.4 and 0.7 ohm), it offers a versatile vaping experience ranging from tight MTL draws to airy RDL vaping.
Its modern aluminum or leather design, combined with Voopoo technology, makes it a reliable, practical, and elegant device.
| Specification | Value |
|---|---|
| Brand | VOOPOO |
| Category | Kits |
| Origin | China |
| Power | 30 W |
| Battery Capacity | 1350 mAh |
| Inhalation Type | Direct or Indirect |
| Integrated Battery | Yes |
| Cable Included | Yes |
| Cable Type | USB-C |
| Reservoir Capacity | 15 ml |
| Filling System | Side Fill |
| Replaceable Coil | No (Replaceable Cartridge) |
| Rechargeable | Yes |

Avis
Il n’y a pas encore d’avis.