Vaporesso expands its Luxe X series with the Luxe XR Max 2 kit! Thanks to its 3200 mAh battery and patented MEGA BATT technology, it delivers 14% more power compared to the previous LUXE XR MAX without increasing its size, improving battery life while maintaining a compact format.
• Dimensions: 108 x 32.1 x 26.4 mm
• Integrated 3200 mAh battery with MEGA BATT technology
• Maximum power output: 80W
• 3 vaping modes: Pulse, Eco, and Smart
• 0.96-inch TFT screen
• Lock button
• Adjustable airflow
• 2A fast charging via USB Type-C cable
| Specification | Value |
|---|---|
| Brand | VAPORESSO |
| Category | Pods |
| Origin | China |
| Power | 80 W |
| Battery Capacity | 3200 mAh |
| Inhalation Type | Direct or Indirect |
| Temperature Control | No |
| Integrated Battery | Yes |
| Cable Included | Yes |
| Cable Type | USB-C |
| Connection Type | Magnetic |
| Reservoir Capacity | 5 ml |
| Filling System | Bottom Fill |
| Airflow | Adjustable |
| Drip Tip | Unique |
| Replaceable Coil | Yes |




Avis
Il n’y a pas encore d’avis.