Are you looking for a pod that allows you to switch from MTL to RDL vaping in one click without changing the cartridge? Vaporesso once again demonstrates its expertise with this new release!
The Vaporesso Vibe SE 2 pod has everything to impress. It features a long-lasting 1400 mAh battery and the new 4.5 ml Vibe Dual Mesh cartridge, creating an exceptional and easy-to-use combination.
Available in two finishes (leather or aluminum), its ergonomics are optimized with a rectangular shape and smooth curves. The battery includes an LED indicator to display remaining battery life and automatically adjusts power according to the cartridge resistance value. The inhalation system is also automatic, and the maximum power output reaches 30W.
| Specification | Value |
|---|---|
| Brand | VAPORESSO |
| Category | Pods |
| Origin | China |
| Power | 30 W |
| Battery Capacity | 1400 mAh |
| Inhalation Type | Direct or Indirect |
| Integrated Battery | Yes |
| Cable Included | No |
| Cable Type | USB-C |
| Reservoir Capacity | 4.5 ml |
| Filling System | Side Fill |
| Replaceable Coil | No (Replaceable Cartridge) |



Avis
Il n’y a pas encore d’avis.