Looking for the perfect pod to take everywhere with you? Vaporesso raises the bar with a colorful, compact, and very easy-to-use electronic cigarette.
The Vaporesso Vibe SE pod features an internal 1100 mAh battery and a 4.5 ml cartridge capacity. Power adjustment (up to 24W max) is automatically configured according to the cartridge resistance value.
Users can also choose between Power mode or Eco mode to adapt performance according to their preferences.
| Specification | Value |
|---|---|
| Brand | VAPORESSO |
| Category | Pods |
| Origin | China |
| Power | 24 W |
| Battery Capacity | 1100 mAh |
| Inhalation Type | Direct or Indirect |
| Integrated Battery | Yes |
| Cable Included | No |
| Cable Type | USB-C |
| Reservoir Capacity | 4.5 ml |
| Filling System | Side Fill |
| Airflow | Adjustable |
| Replaceable Coil | No (Replaceable Cartridge) |





Avis
Il n’y a pas encore d’avis.